711470-2025 - Resultat
Sverige – Undersökningsanalys – DIS: Utvärdering av uppdraget Work in Sweden
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelDIS: Utvärdering av uppdraget Work in Sweden
BeskrivningUpphandlingen avser en utvärdering av det pågående uppdraget Work in Sweden. Utföraren ska analysera och problematisera kring uppdragets insatser och piloter samt bidra med expertis och kunskap i syfte att bidra till för att ökad förståelse och förbättra dem. Uppdraget drivs ”missionsorienterat”, dvs utifrån ett arbetssätt som undviker fragmentering genom att fokusera på lösningar som når långsiktiga systemförändringar i komplexa miljöer, och genomföraren bör vara kunnig inom detta typ av angreppsätt.
Intern identifierareÄ 2025-1614
Typ av förfarandeAnnat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste känneteckenDIS
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311300 Undersökningsanalys
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000