711541-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara – TI 2025-1044 Datorer, surfplattor, mobiltelefoner och tillbehör för flera kommuner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2025-1044 Datorer, surfplattor, mobiltelefoner och tillbehör för flera kommuner
BeskrivningDatorer, surfplattor, mobiltelefoner och tillbehör för Telge, Södertälje, Nykvarn och Ekerö kommun
Intern identifierareTI 2025-1044
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30213500 Handdatorer, 32250000 Mobiltelefoner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000