711587-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Energiförvaltning – Energiuppföljningssystem
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelEnergiuppföljningssystem
BeskrivningUpphandling av ett kontrakt rörande ett energiuppföljningssystem (IT). Systemet ska kunna mäta olika mediaslag samt dokumentera åtgärder och uppföljning av åtgärderna.
Intern identifierareFSK 2025/605
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71314200 Energiförvaltning
Ytterligare klassificering (cpv): 38551000 Energimätare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareEnergiuppföljningssystem