See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Musikinstrument och tillbehör
Beskrivning: Sex av våra dalakomuner har ett nytt behov av instrument samt delar till instrument, t ex strängar, rörblad etc. till musikundervisning i grundskola, kulturskoleverksamhet och angränsande verksamhet. Välkomna med ert anbud.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37300000 Musikinstrument och delar till dessa
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stråkinstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 37310000 Musikinstrument, 37311000 Tangentinstrument, 37320000 Delar och tillbehör till musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument, 37321300 Tillbehör till stränginstrument, 37321500 Tillbehör till slaginstrument, 37322000 Delar till musikinstrument, 50860000 Reparation och underhåll av musikinstrument, 37316000 Slaginstrument, 32350000 Delar till ljud- och videoutrustning, 32353000 Ljudinspelningar, 37315000 Musikinstrument med elektrisk förstärkning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Slaginstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Klaviaturinstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: PA&Studio
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Stränginstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Blåsinstrument
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:107461:Lot:6