711640-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Karlskrona: Fartyg och båtar
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsbåt med kran
Referensnummer: 2022/379 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34500000 Fartyg och båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Affärsverken är i behov av att köpa i en arbetsbåt med kran som är tänkt att användas i Karlskrona skärgård.
Upphandlande myndighet
Affärsverken Karlskrona AB 556049-4733
Produkten/Tjänsten
Upphandlingen avser leverans av en arbetsbåt med kran som är färdig för trafik omgående vid leverans.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34513400 Flytkranar, 34520000 Båtar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen