711679-2023 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reklam – Upphandling av ramavtal avseende kreativa kommunikations- och produktionstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av ramavtal avseende kreativa kommunikations- och produktionstjänster
Beskrivning: Denna upphandling avser kreativa kommunikations- och produktionstjänster. Syftet med denna upphandling är att teckna ramavtal med en leverantör som ska stödja Pensionsmyndigheten vid genomförandet av myndighetens informations- och konsumentuppdrag, vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom kreativ kommunikation de närmaste åren.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79341000 Reklam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85897:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79341100 Reklamrådgivning, 79341400 Reklamkampanjer, 79342000 Marknadsföring, 92111210 Reklamfilmsproduktion, 92111220 Produktion av reklamvideor, 92111250 Produktion av informationsfilm, 92111260 Produktion av informationsvideor, 22462000 Reklammaterial
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Anbudsgivaren ska vid behov kunna tillhandahålla en webbaserad samarbetsyta där parterna kan dela information och kampanjrelaterat material.