2. Förfarande
Förfarande
Titel: parkeringsövervakning
Beskrivning: Upphandlingen avser parkeringsövervakning i kommunen.Huvudfokus för övervakningen är trafiksäkerhet och framkomlighet. Parkeringsövervakning vid exempelvis skolor och badplatser prioriteras ur trafiksäkerhetssynpunkt.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 63000000 Kringtjänster för transporter; resebyråtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98601:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 63712400 Parkeringstjänster, 63712710 Trafikövervakning, 98351000 Parkeringsförvaltning, 98351100 Bilparkeringstjänster, 98351110 Tjänster utförda av parkeringsvakter