711834-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Gävle: Röntgenapparatur
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal C-bågar
Referensnummer: RS 2021/367
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33111000 Röntgenapparatur
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal gällande C-Bågar som används på operation inom regionen.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling, 33111800 Anläggning för röntgendiagnostik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen