See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Elkonsulter - besiktningsmän
Beskrivning: Syfte och mål med upphandlingen är att upphandla ramavtal avseende elbesiktningsmän inom Helsingborgshems fastighetsbestånd. Tjänsterna ska utföras enligt vedertagen branschpraxis och enligt förutsättningar givna i ABK 09. Ramavtalen omfattar successiva avrop under ramavtalets giltighetsperiod, dock som längst till dess gällande takvolym har uppnåtts. Takvolym för ramavtalen är 2 500 000 kronor.
Intern identifierare: 2025-00254
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000