See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll av dörrmiljöer
Beskrivning: Upphandlingen avser Drift och underhåll av dörrmiljöer till Region Halland.
Intern identifierare: RS250763
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
Ytterligare klassificering (cpv): 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 31720000 Elektromekanisk utrustning, 42961100 Passerkontrollsystem, 44221000 Fönster, dörrar och liknande föremål, 44221200 Dörrar, 45212350 Byggnader av särskilt historiskt eller arkitektoniskt intresse, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45421100 Montering av dörrar, fönster och tillhörande element, 45421130 Montering av dörrar och fönster, 45421131 Montering av dörrar, 50000000 Reparation och underhåll, 50710000 Reparation och underhåll av elektrisk och maskinteknisk utrustning i byggnader, 50711000 Reparation och underhåll av elektrisk utrustning i byggnader, 51100000 Installation av elektrisk och maskinteknisk utrustning, 98395000 Låssmedstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000