See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mobilitetstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Beställarens behov av mobilitetstjänster. Ramavtalet omfattar tillhandahållande av bilpool och cykelpool samt tillhörande tjänster såsom bokningssystem, kommunikation och marknadsföring, drift, underhåll, support och uppföljning. Syftet är att möjliggöra ett hållbart, flexibelt och kostnadseffektivt transportalternativ för Beställarens kunder.
Intern identifierare: 25/8
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 34100000 Motorfordon, 34110000 Personbilar, 42961300 Hyrningssystem för fordon, 50111100 Förvaltning av vagnpark, 66114000 Finansiell leasing
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000