711997-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Åkersberga: Social omsorg med inkvartering
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal enstaka boendeplatser socialpsykiatri
Referensnummer: 2022-46SOC
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85311000 Social omsorg med inkvartering
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med flera leverantörer för att tillgodose beställarens behov av att kunna avropa boende för vuxna med psykisk funktionsnedsättning (inklusive neuropsykiatrisk funktionsnedsättning)
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 8 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Bostad med särskild service
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85310000 Socialt arbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Hem för vård och boende (HVB)
Del nr: 2
Hem för viss annan heldygnsvård (korttidsboende)
Del nr: 3