2. Förfarande
Förfarande
Titel: Tekniska tjänster inom områdena TV-inspektion, spolning, rotskärning & slamsugning
Beskrivning: Nässjö Affärsverk AB avser att upphandla och därefter teckna ramavtal för specifika undersöknings- och underhållsåtgärder inom områdena TV-inspektion, spolning, rotskärning & slamsugning.
Intern identifierare: 3.3.2 2023-412
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90480000 Skötsel av avloppsnät
Ytterligare klassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp, 90491000 Besiktning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Prisfråga
Huvudklassificering (cpv): 90470000 Rensning av avlopp
Ytterligare klassificering (cpv): 34144410 Slamsugare, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90491000 Besiktning av avlopp
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Obligatoriska krav
Ytterligare klassificering (cpv): 34144410 Slamsugare, 39350000 Utrustning för avloppsrening, 90480000 Skötsel av avloppsnät, 90491000 Besiktning av avlopp