2. Förfarande
Förfarande
Titel: E-handelssystem
Beskrivning: Uppdraget avser en komplett leverans av ett E-handelssystem inklusive leverantörsfakturahantering och fakturaskanning. Systemet ska levereras som en tjänst, inklusive införande (inklusive integrationer, varav ekonomisystemet är det viktigaste integrerade systemet), licenser, drift, service och support, vidareutveckling och tillkommande konsultinsatser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48900000 Diverse programvara och datorsystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:100559:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer