712127-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Upphandling av Support/Underhållstjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av Support/Underhållstjänster
Beskrivning: Bakgrunden till upphandlingen är att Uddevalla Energi behöver löpande support och underhållstjänster avseende sitt kundinformationssystem BFUS. Då nuvarande avtal löper ut önskar vi att intresserade leverantörer som har kapacitet att leverera, eller kan bygga upp en leveransorganisation inför avtalsstart intresserar sig för denna upphandling. Syftet med upphandlingen är att hitta en leverantör som under hela avtalsperioden kan leverera och utveckla de tjänster som krävs av Uddevalla Energi.
Intern identifierare: 25/28
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000