712164-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter – Fullserviceavtal skadedjur
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFullserviceavtal skadedjur
BeskrivningUppdraget avser skadedjursbekämpning av samtliga skadedjur och insekter som vållar sanitär olägenhet. Uppdraget går således ut på att tillhandahålla en så skadedjursfri miljö som möjligt i Beställararnas byggnader. I det fasta priset ska skadedjursförsäkring ingå som omfattar skadedjurssanering, föräkring mot husbock- och hästmyreangrepp, försäkringsskada mot försent upptäckt dödsfall, utöver detta så tillkommer ett antal optioner som beställarna ska ha möjlighet att köpa till om behov uppstår.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90922000 Bekämpning av skadedjur och skadeinsekter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:101970:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 66510000 Försäkringar