712255-2024 - Resultat
Sverige – Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler – Ramavtal Bildfångstutrustning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Bildfångstutrustning
BeskrivningRiksarkivet upphandlar ramavtal för bildfångstutrustning samt tillhörande produkter och tjänster. Denna upphandling omfattar bildfångstutrustning för självbetjäning, ärendehantering och produktion, programvaror och tjänster enligt nedan angivna produktområden. Produktområden PO1 - Planskannrar PO2 - Rullbäddsskannrar PO3 - Rotations-/dokumentskannrar PO4 - Mikrofilm-/mikroficheskannrar PO5 - Fotoskannrar I respektive produktområde ingår även följande produkter och tjänster: • Programvaror specifika för produktområdet • Konsulttjänster • Service och support • Utbildning
Intern identifierareRA-KS 2024/00351
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler
Ytterligare klassificering (cpv): 30121100 Fotokopieringsmaskiner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000