712305-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Kognitionshjälpmedel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKognitionshjälpmedel
BeskrivningUpphandlingen avser de skånska kommunernas huvudsakliga inköpsbehov av kognitionshjälpmedel.
Intern identifierare2024.04
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen avser kommunernas inköpsbehov av kognitionshjälpmedel.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLinjär visuell tidsnedräkning
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelCirkulär visuell tidsnedräkning
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelPlaneringstavla
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelPlaneringstavla med larmpåminnelse
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelElektronisk kalender, enkel
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelElektronisk kalender, enkel med dagens aktiviteter
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelElektronisk kalender, enkel med dagens aktiviteter och bärbar enhet
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelElektronisk kalender, avancerad stationär
Del (anbudsområde)LOT-0010
TitelElektronisk kalender, applikation
Del (anbudsområde)LOT-0011
TitelPersonligt larm för ordinärt boende
Del (anbudsområde)LOT-0012
TitelMinnesstöd för medicin