71232-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Helsingborg: Reparation och underhåll av ventiler
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Årsservice och underhåll brandgasventilatorer
Referensnummer: 23/6
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50512000 Reparation och underhåll av ventiler
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar inventering, årsservice och underhåll av brandgasventilatorer i Helsingborgshems fastighetsbestånd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50500000 Reparation och underhåll av pumpar, ventiler, kranar, metallbehållare och maskiner, 50610000 Reparation och underhåll av säkerhetsutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen