712344-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Operationsartiklar 2025, tilläggsupphandling 2, SLL583
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOperationsartiklar 2025, tilläggsupphandling 2, SLL583
BeskrivningUpphandlingen utgör en tilläggsupphandling till ramavtalsupphandlingen avseende Operationsartiklar, SLL583, FSN 2024-0102 och omfattar operationsartiklar till de upphandlande myndigheter som framgår av bilaga 4. Lista över Avropande enheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119968:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar