Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VS-arbeten, ombyggnad och planerat underhåll
Referensnummer: FB 2022/1508
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för VS-arbeten och omfattar ombyggnation, större reparationer samt planerat underhåll i såväl allmänna utrymmen som i lokaler och lägenheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 100 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 44160000 Rörledningar, ledningar, foderrör, rör och liknande föremål, 45232100 Anläggningsarbeten och tillhörande arbeten: vattenrörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen