712549-2023 - ResultatSverige-Tumba: Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Driftentreprenad Tullinge-Riksten
Referensnummer: SBN/2023:00479
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden är lokaliserad till Tullinge och Riksten. I entreprenaden ingår:
- Vinterväghållning av gång- och cykelvägar samt trappor mm.
- Skötsel och tillsyn av grönytor och lekplatser
- Renhållning av park- och gatumark
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262600 Diverse entreprenader inom särskilda fackområden, 77312000 Ogräsröjning, 77314000 Markskötsel, 90620000 Snöröjning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen