See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Slöjdmaterial - Trä- & Metallslöjd 2024
Beskrivning: Ramavtal avseende slöjdmaterial för Trä- & Materialslöjd till Trollhättans Stads grundskolor.
Intern identifierare: 2024/784
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 37800000 Hantverks- och konstmateriel
Ytterligare klassificering (cpv): 03419100 Virkesvaror, 44812300 Skolfärger
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella Krav
Beskrivning: Gemensamma krav för båda avtalskategorier.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Träprodukter
Beskrivning: Avtalskategori 1. Träprodukter
Huvudklassificering (cpv): 03410000 Trä
Ytterligare klassificering (cpv): 03419100 Virkesvaror
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Metall & Övrigt Slöjdmaterial
Beskrivning: Avtalskategori 2. Metall och Övrigt Slöjdmaterial