712660-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – FDG isotoper till Pet-CT
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFDG isotoper till Pet-CT
BeskrivningUpphandlingen avser Ramavtal avseende köp av Fludeoxiglukos (18F-FDG) i enlighet med vad som beskrivs i upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareIN-IN25-0217
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatja
Motivering för det påskyndade förfarandetnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000