71275-2026 - Resultat
Sverige – Juridiska tjänster – Juridiska tjänster
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelJuridiska tjänster
BeskrivningUpphandling gällande Juridiska tjänster. Upphandlingen är uppdelad i flera olika delområden/rättsområden.
Intern identifierare313/24
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenUpphandlingen genomförs genom ett Enstegsförfarande, en icke direktivstyrd annonspliktig upphandling, enligt lag (2016:1145) om offentlig upphandling (fortsättningsvis LOU).
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGemensamma krav Juridiska tjänster
BeskrivningUpphandling av juridiska tjänster
Intern identifierare1562978-67e3cd7004231e87ce968546
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde A - Associationsrätt
Intern identifierare1595849-67e3cd7004231e87ce968549
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde B - Entreprenadrätt
Intern identifierare1595850-67e3cd7004231e87ce96854a
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelDelområde C - Allmän fastighetsrätt och Speciell fastighetsrätt
Intern identifierare1595851-67e3cd7004231e87ce96854b
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelDelområde D - IT-rätt
BeskrivningUpphandling av Juridiska tjänster
Intern identifierare1595852-67e3cd7004231e87ce96854c
Del (anbudsområde)LOT-0006
TitelDelområde E - Miljörätt
Intern identifierare1595853-67e3cd7004231e87ce96854d
Del (anbudsområde)LOT-0007
TitelDelområde F - Skatterätt
Intern identifierare1595854-67e3cd7004231e87ce96854e
Del (anbudsområde)LOT-0008
TitelDelområde G - Offentlig rätt, Upphandlingsrätt och Konkurrensrätt
Intern identifierare1595855-67e3cd7004231e87ce96854f
Del (anbudsområde)LOT-0009
TitelDelområde H - Fullservice Affärsjuridik
Intern identifierare1595856-67e3cd7004231e87ce968550