Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ventilationsservice
Referensnummer: 368/20
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal med successiva avrop efter behov av ventilationsservice, underhållsarbeten, reparationer och ombyggnad/tillbyggnad i befintliga fastigheter inom beställarens fastighetsbestånd samt hyrda objekt. För ramavtalet gäller AB04/ABT06.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331210 Installation av ventilation, 45453000 Reparation och renovering, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 71315410 Inspektion av ventilationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen