Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg och färghandelsvaror
Referensnummer: KSN-2022-03334
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 44810000 Färger
II.1.4.
Kort beskrivning
Succesiva avrop av färg och färghandelsvaror till köparens verksamhet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial, 44812200 Oljefärg och vattenburen färg, 44812400 Material för målning och tapetsering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser inköp av färg och färghandelsvaror. Upphandlingsvärdet uppskattas till 5 000 000 kronor.