71287-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Kemiska produkter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undervisningsmaterial för teknik och fysik
Referensnummer: KSN-2020-02803
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
24000000 Kemiska produkter
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal omfattande leverans av material till undervisning inom teknik och fysik(kemikalier, glasvaror, förbrukningsvaror, utrustning, instrument osv) för successiva uttag under avtalstiden.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39162100 Undervisningsutrustning, 39162110 Undervisningsmaterial, 39299000 Glasvaror
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen