2. Förfarande
Förfarande
Titel: Analystjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser resultera i ett ramavtal som ska tillgodose ESEMs behov av för mikrobiologiska och kemiska analyser av livsmedel, renvatten, råvatten, dricksvatten, dagvatten, avloppsvatten, slam, recipienter, bassängbad och strandbad. Uppdraget omfattar hämtning/transport av prover, analyser samt rapportering av laboratorieanalysresultat. De typer av prover som kommer att lämnas in för analys är markprover, dricksvatten, avloppsvatten, slam, dagvatten, recipientvatten.
Intern identifierare: UH 24-13
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del