712941-2023 - ResultatSverige-Lund: Tryckning och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utskrifts- och kommunikationstjänster
Referensnummer: KEAB-2023/49
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79800000 Tryckning och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kraftringen Energi AB (556100-9852) bjuder in intresserade leverantörer till att inkomma med anbud avseende upphandling av Utskrifts- och kommunikationstjänster.
Denna upphandling omfattar det huvudsakliga behovet av utskrifter av fakturor, avtal och den största andelen övriga förekommande kundutskick vilka ska distribueras såväl digitalt som analogt. Det är Kraftringens uttalade ambition att under avtalsperioden öka andelen kunder som tar emot elektronisk faktura, och digitala utskick och minska antalet pappersutskick. Uppdraget innefattar även portooptimering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79500000 Kontorshjälp, 79823000 Tryckning och leverans
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen