2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konsult till reningsverk
Beskrivning: Upphandlingen avser successiva leveranser av konsulter för bygg- och projektledning inom område avloppsreningsverk, i Eskilstuna och Strängnäs kommun. Konsulterna ska bistå med uppdragsledning, projektledning, projekteringsledning och byggledning inom avloppsreningsverk. Uppdrag kan avse ny- eller ombyggnation av avloppsreningsverk.
Intern identifierare: UH 25-40
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster, 90420000 Rening av avloppsvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000