Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Vatten, avfall, fjärrvärme, el, fiber
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Projektledare för industriprojekt
Referensnummer: ABBE 2023/654
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser projektledare för industriprojekt med tillhörande tjänster för projekt och entreprenader på beställarens produktionsanläggningar för:
· Kraft- och värmeproduktion
Projekt kan även förekomma på beställarens anläggningar för:
· Avfall och deponi
· Vattenproduktion
· Avloppsrening
· Eldistribution
· Elproduktion
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71300000 Ingenjörstjänster, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71530000 Konsulttjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen