713166-2022 - ResultatSverige-Strömsund: Eldistribution och tillhörande tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elleveranser
Referensnummer: UPPH.2022.387
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att säkra elleveranser till Strömsunds kommun, Strömsunds Hyresbostäder AB samt Jämtlands Värme AB. Avtal kommer att tecknas med en leverantör för Strömsunds kommun och kommunens helägda bolag.
Beställaren
Strömsunds kommun och kommunens helägda bolag, nedan kallade Beställaren, erbjuder er att lämna anbud på Elleveranser enligt villkor som framgår av detta upphandlingsdokument med bilagor.
Strömsunds kommun
212000-2486
Jämtlandsvärme AB
556220-1615
Strömsunds Hyresbostäder AB
556121-3496
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09310000 Elektricitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen