2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemlösning för BIM
Beskrivning: Upphandlingen avser en lösning för hantering av information om den byggda miljön i form av dokument, objektmodeller och objektinformation i såväl projekt- som i förvaltningsskedet. Däremot omfattas inte lösningen ett projektverktyg.
Föregående meddelande: 3978-2023
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88836:Lot:1