See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Hörselteknisk utrustning 2025
Beskrivning: Upphandla ramavtal avseende hörselteknisk utrustning till våra skolor och övriga enheter i organisationen, fördelat på olika teknikområden.
Intern identifierare: 2 STO-2025/410
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32340000 Mikrofoner och högtalare
Ytterligare klassificering (cpv): 32343000 Förstärkare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generella krav
Beskrivning: Specialpedagogiska skolmyndigheten SPSM genomför en upphandling av Hörselteknisk utrustning och inbjuder härmed att inkomma med anbud.
Intern identifierare: 1668324-681c9c4fa4736fe17e7539c6
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 0 - Hörselteknik generella krav
Beskrivning: Ramavtal varukontrakt
Intern identifierare: 1688220-681c9c4fa4736fe17e7539c9
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 1 - Bodypack, handhållen mik, laddare och stationär mottagare
Beskrivning: Bodypack, handhållen mik, laddare och stationär mottagare
Intern identifierare: 1688251-681c9c4fa4736fe17e7539ca
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: 2 - Handhållen mik med PTT och stationär mottagare
Beskrivning: Handhållen mik med PTT och stationär mottagare
Intern identifierare: 1688252-681c9c4fa4736fe17e7539cb
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: 3 - Svanhalsmikrofon och mottagare
Beskrivning: Svanhalsmikrofon och mottagare
Intern identifierare: 1688253-681c9c4fa4736fe17e7539cc
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: 4 - Stationär sändare och portabel mottagare
Beskrivning: Stationär sändare och portabel mottagare
Intern identifierare: 1688254-681c9c4fa4736fe17e7539cd
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: 5 - Mikrofoner och portabel högtalare med inbyggda mottagare
Beskrivning: Mikrofoner och portabel högtalare med inbyggda mottagare
Intern identifierare: 1688255-681c9c4fa4736fe17e7539ce
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: 6 - Portabelt system, en mikrofon och nio mottagare
Beskrivning: Portabelt system, en mikrofon och nio mottagare
Intern identifierare: 1688256-681c9c4fa4736fe17e7539cf
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: 7 - Trådanslutet system med svanhalsmik och server
Beskrivning: Trådanslutet system med svanhalsmik och server
Intern identifierare: 1688257-681c9c4fa4736fe17e7539d0
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: 8 - Slingförstärkare
Beskrivning: Slingförstärkare
Intern identifierare: 1688258-681c9c4fa4736fe17e7539d1
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: 9 - Visualisering slingfält
Beskrivning: Visualisering slingfält
Intern identifierare: 1688259-681c9c4fa4736fe17e7539d2
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: 10 - Rackskåp för klassrumsmiljö
Beskrivning: Rackskåp för klassrumsmiljö
Intern identifierare: 1688260-681c9c4fa4736fe17e7539d3
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: 11 - Högtalare för takmontage, mixer och slutsteg
Beskrivning: Högtalare för takmontage, mixer och slutsteg
Intern identifierare: 1688261-681c9c4fa4736fe17e7539d4
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: 12 - Foliekabel
Beskrivning: Foliekabel
Intern identifierare: 1688262-681c9c4fa4736fe17e7539d5
Huvudklassificering (cpv): 31300000 Isolerad metalltråd och kabel