713399-2023 - ResultatSverige-Norrköping: Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Projektledare för installation av säkerhetssystem
Referensnummer: 2023-1549
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Kriminalvården upphandlar ett rangordnat ramavtal för extern konsulthjälp i form av projektledare för såväl större som mindre teletekniska säkerhetssystem vid ny-, om- och tillbyggnads-, flytt- och avetableringsprojekt, inom områdena teletekniska säkerhetsinstallationer såsom inpassering, överfall, inbrott, brand, CAD-stöd, data- och fastighetsnät etc, samt telesystem av utrustningskaraktär.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71315200 Byggkonsulttjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen