713635-2025 - Resultat
Sverige – Teknisk besiktning – OVK-besiktning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOVK-besiktning
BeskrivningUppdraget avser obligatorisk kontroll av ventilationsanläggningar (OVK) inom Lidingö stads fastighetsbestånd och i fastigheter där Lidingö stad bedriver verksamhet. Uppdraget avser bland annat kontroll i förskolor, skolor, inom fastigheter för vård och omsorg samt lägenheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71631000 Teknisk besiktning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:114230:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning