713693-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk besiktning och provning – Statusbesiktning och inventering av fastighetsbestånd till underhållsplan
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelStatusbesiktning och inventering av fastighetsbestånd till underhållsplan
BeskrivningDenna upphandling avser inventering av Botkyrkabyggens fastig-hetsbestånd inkl. dokumentationsunderlag samt avrapportering i digi-talt verktyg för underhållsplan åt Fastighetsutvecklingsenheten
Intern identifierare25/0208
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
Ytterligare klassificering (cpv): 48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning, 71631000 Teknisk besiktning, 71631400 Teknisk besiktning av tekniska konstruktioner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareStatusbesiktning och inventering av fastighetsbestånd till underhållsplan