2. Förfarande
Förfarande
Titel: Standardbatterier
Beskrivning: Försvarsmakten har för avsikt att upphandla standardbatterier till myndigheterna Försvarsmakten samt FMV. Myndigheterna har en rikstäckande och bred verksamhet som är utspridda i landet och därmed behov av rikstäckande distribution av nämnda varor. Mot bakgrund av att behovet ska tillgodose Myndigheternas behov över hela landet finns behov av flexibilitet i de tjänster och sortiment som upphandlas.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 31440000 Batterier
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120120:Lot:1