2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljöbodar
Beskrivning: För att hanteringen av farligt avfall ska ske på ett säkert sätt och för att regelverk ska kunna uppfyllas, måste avdelningen vatten & avfall köpa in särskilda containrar. Det är bland annat höga brandklassningskrav. Inköpet rör den interna hanteringen av det farliga avfallet och påverkar inte de som besöker återvinningscentralerna.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118203:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 44613800 Avfallscontainrar, 44211100 Mobila byggnader och modulbyggnader