2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI - Betongprodukter
Beskrivning: Lunds kommun är i behov av att upphandla Betongprodukter. Lunds kommun genomför en förstudie av marknaden där en del av denna analys är att samla in information som hjälper till att skapa en bild av marknaden. Synpunkter och svar som lämnas kommer sammanställas där resultatet sedan används för att se över Lunds kommuns behov i relation till vilka förutsättningar det finns på marknaden gällande efterfrågade produkter.
Intern identifierare: XXX
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44170000 Plattor, plåtar, band och folie relaterade till byggmaterial
Ytterligare klassificering (cpv): 44330000 Stavar, stänger, profiler och tråd som används inom byggindustrin