713839-2023 - ResultatSverige-Kiruna: Transportförmedling
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Pellets med leveranser
Referensnummer: 2023/16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
63520000 Transportförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektets läge
Fastigheterna är belägna i: Jukkasjärvi och Svappavaara
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09110000 Fasta bränslen, 09111400 Träbränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen