713858-2023 - ÄndringSverige-Göteborg: Köksutrustning
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Storköksutrustning - Varor
Referensnummer: 356/23
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39221000 Köksutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Storköksutrustning inklusive installation och reparation under garantitid. Ett storkök är hela produktionsdelen i ett storhushåll, det som framförallt skiljer storköket från det vanliga köket eller ett mindre tillagningskök är att man sällan använder lösa kokkärl.