Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Profilprodukter
Referensnummer: RS/230013
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Värmland genomför denna upphandling som avser Profilprodukter, lagerhållning av framtagna produkter, beställning via webbshop, leverans och fakturering av beställda produkter med beskrivning i upphandlingsdokumenten.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 39294100 Informations- och marknadsföringsprodukter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Regionen har behov av ett grundutbud, ca 25-30 olika profilprodukter.