71406-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Psykiatrisk eller psykologisk vård
Sociala tjänster och andra särskilda tjänster – offentliga kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Fördjupade utredningar inom det neuropsykiatriska området till Barn- och ungdomskliniken, Region Kronoberg.
Referensnummer: 17RK308
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85121270 Psykiatrisk eller psykologisk vård
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen