2. Förfarande
Förfarande
Titel: Energianskaffning och leverans av förnybar elkraft
Beskrivning: Uppsalahem och förfrågningsunderlag för energianskaffning och leverans av elkraft. I upphandlingen ingår även option avseende administration av Uppsalahems vindkraft och solkraft.
Intern identifierare: UH 2025-000235
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 65300000 Eldistribution och tillhörande tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 09310000 Elektricitet, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71314200 Energiförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000