See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av förorenade massor - Åsbro västra
Beskrivning: Denna upphandling är en upphandling gällande avfallsmottagningstjänst. I uppdraget ingår lastning, transport samt omhändertagande av förorenade massor uppkomna vid SGU:s projekt i Åsbro.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90522200 Disponering av kontaminerad jord
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104210:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45112340 Marksanering, 90522300 Behandling av kontaminerad mark, 90722200 Miljösanering, 90732300 Behandling eller återställning av förorenad jord