714361-2022 - ResultatSverige-Göteborg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsförings- och kommunikationstjänster
Referensnummer: EUI 20 002
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av marknadsförings- och kommunikationstjänster inom delområdena:
1. Fullserviceuppdrag
2. Produktionsuppdrag
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Fullserviceuppdrag
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Fullserviceuppdrag inom ramen för marknadsföring och kommunikation med syftet att profilera Göteborgs universitet samt öka dess konkurrenskraft såväl nationellt som internationellt.
Del nr: Produktionsuppdrag
79342000 Marknadsföring
Produktionsuppdrag inom ramen för marknadsföring och kommunikation rörande Göteborgs universitets verksamhetsområden och varumärkesidentitet.