714523-2022 - ResultatSverige-Halmstad: Läkemedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Läkemedel S01LA (antineovaskulära läkemedel), L01BC07 (Azacitidin), A11DA01 (Tiamin) och N02BG09 (Metoxifluran)
Referensnummer: RS220776
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33600000 Läkemedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Halland upphandlar rubricerat behov av S01LA (antineovaskulära läkemedel), L01BC07 (Azacitidin), A11DA01 (Tiamin) och N02BG09 (Metoxifluran).
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen