2. Förfarande
Förfarande
Titel: Successiva leveranser av kalk
Beskrivning: Uppdraget avser att successivt tillhandahålla Mälarenergis behov av bränd kalk och släckt kalk för rökgasrening samt släckt teknisk kalk och krossad kalksten för vattenproduktion. Kalken ska levereras med bulktransport.
Intern identifierare: 2025/63
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44921200 Bränd kalk
Ytterligare klassificering (cpv): 44921300 Kalksten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000